Olej Inca Inchi MK Natural Cosmetics

Bioetiq MK Natutal Cosmetics Olej Inca Inchi jest produktem w 100 % naturalnym, organicznym. Olej Inca Inchi pozyskiwany jest w wyniku wyprasowywania na zimno orzechów peruwiańskiej rośliny o nazwie Plukenetia Volibilis, znanej jako Sacha Inchi , rosnącej na terenach deszczowych lasów Amazonii w Peru. Olej Inca Inchi w Peru jest znany i stosowany od tysięcy lat. Charakterystyczne nasiona Sacha Inchi w kształcie gwiazdy odnaleziono na ceramice wydobytej z grobowców starożytnych Inków. Starannie strzeżono i przekazywano z pokolenia na pokolenie wiedzę o tej roślinie. Olej Inca Inchi jest roślinnym eliksirem życia umożliwiającym utrzymanie organizmu w zdrowiu i harmonii. Badania naukowe wykazały, że nasiona Sacha Inchi są jednymi z najbardziej wartościowych nasion roślin oleistych. Wspaniałe właściwości oleju Inca Inchi wynikają z różnorodnej i zbilansowanej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT, tokoferoli i protein. Udowodniono, że NNKT w skórze powodują zmniejszenie ubytku wody z jej powierzchni oraz odbudowę naturalnej bariery skóry.

inchi-mk

Olejek z Inca Inchi zawiera duże stężenie witaminy E, która działa antyoksydacyjnie i rozjaśniająco. Produkt doskonale sprawdzi się przy masażu – działa ujędrniająco oraz zapobiega tworzeniu się rozstępów. Dodatkowo chroni i regeneruje włosy suche, farbowane, zniszczone przez słońce oraz eliminuje suchość skóry głowy. Pobudza i pomaga w odbudowie kolagenu. Idealny dla skóry tłustej i trądzikowej oraz do pielęgnacji wrażliwej okolicy oczu. Naprawia uszkodzone tkanki skóry. Zapewnia niezwykle silne uelastycznienie skóry poprzez regenerację kolagenu. Dobrze się wchłania.Olejek Inca Inchi charakteryzuje się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 oraz Omega-6. Jest lekki, dobrze przyswajalny przez skórę, na którą wpływa regenerująco i uelastyczniająco.

Stosowałam ten olej na moje przesuszone włosy i mogę stwierdzić, że zauważyłam poprawę ich kondycji. Polecam osobom, które borykają się z problemem przesuszonych, pozbawionych witalności włosów. Co do działania na ciało nie mogę się wypowiedzieć, bo stosowałam jedynie na włosy.